Joker Filminin Yönetmeni, Devam Filmi İddialarına Cevap Verdi

Reklam Başlık Altı
Reklam Yazı Üstü
Reklam Yazı Sol(300x250)

Joker filminin devamının çekileceği ve Todd Philips’in başka karakterlerin de orijin hikayesini kaleme almayı planladığı yönündeki haberleri, Todd Philips’in bizzat kendisi yalanladı. Yönetmen Todd Philips’in açıklamalarını haberimizde bulabilirsiniz.

Joker filmi vizyona, muadillerine kıyasla oldukça sessiz sedasız girdi. 18+ giriş izni olan film, DC ya da Marvel filmleri gibi aksiyon vaat etmiyordu. Daha ciddi, daha ağırbaşlı ve daha yoğun bir yapımla karşı karşıya kalacağımız daha ilk basın görsellerinden belliydi.  60 milyon dolara mal olan film, gişede açılış haftasında 90 milyona, toplamda ise 1 milyar dolara ulaştı. 

Haliyle filmin bu başarısı, devam filmi söylentilerini de beraberinde getirdi. Ardından, söz konusu Hollywood haberleri olduğunda güvenilir bir kaynak olan THR da filmin yönetmeni Todd Philips’in Warner Bros ile yeni filmler için görüştüğünü ve Joker 2 için de anlaştığını duyurmuştu.Hatta biz de haberleştirdik.

Daha sonra farklı kaynaklardan konuya ilişkin yeni açıklamalar geldi. Karışıklıklara son noktayı koymak ise Todd Philips’e düştü. Yönetmene göre henüz kesinleştirilmiş bir şey yok. Öyle ki daha devam filmi için senaryoyu yazma teklifi bile almamışlar.

Bradley (Cooper) ve ben Warner’da bir prodüksiyon firmasına sahibiz. 15, 16 yıldır Warner’dayım. Her zaman iki şey geliştirme sürecinde oluyoruz, bazı kişilerin yaptığı gibi 40 şey değil. Ben öyle gidip de ‘bu 40 başlığı istiyorum’ diyecek biri değilim. O kadar enerjim yok.” dedi.

Öte yandan Philips, Warner Bros’a daha Joker onay bile almadan önce DC Black fikrini sunduğunu ancak bu fikrin de hemen gözden çıkarıldığını belirtti. Devam filmi konusunda da konuşan Philips, Joker rolünde büyük başarı kazanan Phoenix’in daha çekimlerin ikinci haftasında devam filminden söz ettiğini ancak henüz resmi bir anlaşma yapılmadığını söyledi. 

Reklam Yazı Altı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Joker Filminin Yönetmeni, Devam Filmi İddialarına Cevap Verdi için yorumda bulun

    Joker Filminin Yönetmeni, Devam Filmi İddialarına Cevap Verdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Joker Filminin Yönetmeni, Devam Filmi İddialarına Cevap Verdi için ilk yorumu yapabilirsin.